10 za 100

Deset položek potravin za sto korun.

Tak mně to napadlo, jestli by to bylo reálné – uskutečnitelné.
A ejhle!

Je jen otázkou jak dlouho bychom s tím vydrželi a pro kolik je to osob. Kdybychom uvažovali, že je to na jeden den, tak je to už 700 korun na týden, což je za měsíc zhruba 2.800,- a pro dvě osoby 5.600,-.
Tyto propočty už jsou jen teoretické, život je bohatší a složitější.
***
***
Jestliže tam někomu chybí chléb nebo pečivo, tak lze udělat záměnu za pivo. Buď tři „kajzerky“ za 11,70 nebo půl kilo chleba za předpokladu, že kilo stojí kolem dvaceti korun (což reálné je). Také bychom se ještě vešli s Müller Mix 150g za 6,90 nebo paprika žlutá za 11,10 nebo okurka polní á 8,90, atd. Ale moc takových položek bychom už nenašli samozřejmě vyjma různého jiného pečiva a sladkostí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *